Blog

10
13
WYKOŃCZENIE ŚCIAN W POKOJU DZIECIĘCYM

Kiedyś wykończenie ścian pokoju dziecięcego nie stanowiło większej zagwozdki. Popularne było ich malowanie na biało, ewentualnie na jeden zazwyczaj pstrokaty kolor lub oklejało się je tapetą, których wybór był dość ograniczony. Traktowaliśmy ściany jako tło dla mebli, a przecież ściany to płaszczyzny z potencjałem aranżacyjnym! Ściany same w sobie mogą stać się atrakcyjnym elementem projektu pokoju dziecięcego.

Nadeszły czasy kiedy zakres sposobów wykończenia ścian jest tak szeroki, że czasem ciężko jest się zdecydować na jedno rozwiązanie. Zewsząd atakują nas zdjęcia fantastycznie wykończonych pokoi dziecięcych, w których użyte zostały mniej lub bardziej znane rozwiązania aranżacyjne. Pomożemy się Wam odnaleźć w świecie możliwości aranżacji ścian, także od czego zaczniemy?
Traktowaliśmy ściany jako tło dla mebli, a przecież ściany to płaszczyzny z potencjałem aranżacyjnym! Ściany same w sobie mogą stać się atrakcyjnym elementem projektu pokoju dziecięcego.

Pomalujmy ściany farbą! Tak farba jest świetnym wyborem, który daje wiele możliwości. Nie trzeba malować wszystkich ścian w tym samym kolorze, nie trzeba się ograniczać do jednego koloru czy malować ściany całej jednolicie. Możemy stworzyć własną geometryczną kompozycję na ścianie z kilku barw, pomalować ściany w pasy poziome lub pionowe czy pobawić się strukturami tynkowymi. Pamiętać trzeba także o suficie, który nie musi być biały, a jaki? To pozostawiamy Waszej wyobraźni.

 

    

 

   

 

  

 

    

 

   

 

Sufity!! Jednolite, w paski, geometryczne kombinacje, a może tapeta lub naklejki?

 

   

 

    

 

   

 

   

 

   

 

Efekt ombre już nie tylko na włosach! Jest to ciekawa alternatywa dla jednolicie wykończonych ścian farbą czy tapetą. W zależności jak efektowne przejście kolorów chcemy uzyskać na ścianie będziemy potrzebować od dwóch do około pięciu odcieni przeważanie w tym samym kolorze, jednakże można także wykonać ombre wielokolorowe. Jak wykonać samodzielnie efektowne ombre? Polecamy film https://www.youtube.com/watch?v=q09G_v9V3vU&t=2s

 

   

 

   

 

Efekt niedokończonego malowania ściany wałkiem. Takie proste, a jakże efektowne! Wykończenie farbą ściany od sufitu, od podłogi, czy na przykład w narożniku. Efekt który można uzyskać bez większych umiejętności malarskich. Im z większą swobodą będziemy malować wałkiem tym uzyskamy bardziej oryginalne i nietuzinkowe dzieło.

 

   

 

Jak wiadomo kolor wpływa na samopoczucie człowieka, dlatego warto pamiętać o doborze odpowiedniego koloru do danej przestrzeni. Przykładowo kolor zielony przynosi spokój i harmonię, a różowy radość i optymizm. Dobierając kolor do kącika do pracy można częściowo wykończyć go w kolorze szarym, który przynosi wyciszenie i pomaga się skoncentrować, a ściany przy łóżku pomalować na niebiesko, który ułatwia zasypianie. Więcej w temacie KOLOR MA ZNACZENIE.

 

Przy wykańczaniu ścian należy wziąć pod uwagę czy wybrany materiał jest odporny na uszkodzenia, zabrudzenia oraz czy jest łatwy do czyszczenia. Pokój dziecięcy to specyficzna przestrzeń niczym kuchnia czy łazienka. Łatwo w nim o "wypadek" przy zabawie, a jego skutki mogą zostać na ścianach na długo. Dlatego my stawiamy na farby plamoodporne i odporne na szorowanie, aby ściany pokoju dziecięcego na długo pozostały jak nowe.

 

A może farba kredowa, magnetyczna lub 2w1? Dla naszych małych artystów możemy dzięki niej stworzyć przestrzeń do kreatywnych uniesień. Będzie to ściana do fantastycznej zabawy , która rozwija wyobraźnię i intelekt dziecka. Kiedyś taka farba kojarzyła się z kolorem czarnym. Aktualnie na rynku dostępnych jest szeroka gama kolorów, dzięki której możemy tworzyć wyjątkowe kombinacje na ścianach.

 

   

 

   

 

Wybieramy ciekawą tapetę. Tak samo jak w przypadku farby, tapetą nie musimy wykańczać całego pomieszczenia, a na przykład jego jedną ścianę lub sufit. Polecamy do pokojów dziecięcych tapety o stonowanej kolorystyce oraz bazujące na oszczędnych, prostych formach. Takie tapety stworzą we wnętrzu ciepły, przyjazny klimat. Prosty wzór na tapecie ma na celu wprowadzenie do wnętrza poczucia uporządkowania, w którym dziecko znajdzie swój bezpieczny azyl. Polecamy tapety łatwe do zmywania i szorowania na przykład winylowe.

 

   

 

   

 

   

 

Zamiast tapety może naklejki ścienne? Jeżeli chcemy uniknąć kładzenia tapety i jej ściągania po jakimś czasie, to świetną propozycję mogą stanowić naklejki ścienne. Ich montaż i demontaż jest niezwykle prosty. Rynek oferuje szeroką gamę wzorów do wyboru oraz ich kolorystyki. Można nakleić je na ścianie w symetryczny wzór lub odwrotnie tworząc swobodny nieregularny układ, decyzja należy do Was!

 

   

 

   

 

   

 

   

 

Ahh jaka ta ściana miękka.... Coraz częściej możemy spotkać się z wprowadzaniem elementów tapicerowanych w miejsca, o których kiedyś nawet byśmy nie pomyśleli. Taką przestrzenią stała się także ściana, która może być wykończona w całości bądź jedynie w po części elementami tapicerowanymi. Kształt, układ elementów, kolor czy struktura materiału jest dowolna. Daje nam to szerokie pole do popisu i stworzenia niepowtarzalnej kompozycji na ścianie. Bardzo często wykańcza się elementami tapicerowanymi kącik do spania, dzięki czemu dziecko czuje się przytulnie i w nocy nie ma możliwości aby odwróciło się do zimnej ściany.

 

  

 

   

 

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com